“God will give me a husband” Hamisa Mobetto not quite optimistic about Diamond marrying her after he called her a side chic - Priority10News | Exclusive East Africa News,Entertainment And Technology
  • Breaking News

    “God will give me a husband” Hamisa Mobetto not quite optimistic about Diamond marrying her after he called her a side chic

    "God will give me a husband" Hamisa Mobetto not quite optimistic about Diamond marrying her after he called her a side chic


    About two weeks ago, Hamisa Mobetto opened up about her desire to be married to her baby daddy Diamond Platnumz during an interview with Amani newspaper.
    “Ndiyo nitakubali ingawa wapo wanaume wengi tu ambao wamekuja kutaka kutoa posa lakini kuoana na mtu mnatakiwa muwe na ‘chemistry’ moja, mimi na Diamond tushakuwa na mtoto, lakini nina mwingine pia kama alivyo yeye,” said Hamisa Mobetto when asked whether she would accept marriage proposal from Diamond.
    A week later after that interview, Diamond referred Hamisa Mobetto as ‘side chick’ and her son Dylan as ‘side kid’ in clip that went viral on social media.
    Hamisa Mobetto
    Hamisa Mobetto is not quit optimistic about Diamond marrying her after he called her a side chic. In a recent interview with Ijumaa Wikienda, she said that it was not a must for her to get married to the man who fathered her child.
    Hamisa further stated that she couldn’t plan to get married to anyone, she explained that marriage is planned by God and not humans.
    “Watu wanashindwa kuelewa kwamba hakuna kitu sisi wanadamu tunajipangia bali muumba wetu, kwa hiyo hata mimi mume wangu atakayenioa anapangwa na yeye maana wenye kutabiri ni wengi na siyo kwamba ukizaa na mtu ndiyo lazima akuoe yeye,” said Hamisa Mobetto.

    No comments

    Post Bottom Ad

    Powered by Blogger.